بهارانه3
بی تو بودن را برای با تو بودن دوست دارم
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

وین دایر
نویسنده، روانشناس و سخنران آمریكایی (1940)
گردآوری و ویرایش : مریم فودازی


"وین والتر دایر" (Wayne Walter Dyer) در دهم می سال ۱۹۴۰ در شهر "دترویت" از توابع ایالت "میشیگان" ایالات متحده به دنیا آمد.
او بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه بسر برد و در دوران دبیرستان در "دترویت" به مشاوره می‌پرداخت. وی هم اكنون در دانشگاه "سنت جان" سرگرم كار پژوهش است.
دایر، مدتی در فرهنگستان كار می کرد و در همین زمان، نوشته های خود را در روزنامه به چاپ می‌رساند و به گونه‌ای آزمایشی به درمانهای خصوصی می‌پرداخت. سخنرانی او در دانشگاه "سنت جان" که در مورد شیوه‌ی متمرکز شدن اندیشه‌های منفی و گفتگوی برانگیزاننده بود، دانشجویان را بر آن داشت تا در کلاس‌های خصوصی او نام نویسی كنند. آژانس ادبی به دایر پیشنهاد کرد، ایده‌های خود را در یک کتاب گردآوری کند كه نتیجه‌ی آن، کتاب "گستره‌ی اشتباهات شما" بود. نخست، فروش کتابها بسیار اندک بود. از این رو، وین دایر، پیشه‌ی تدریس خود را رها کرد و با سرسختی، یک فروشگاه کتاب در زمینه‌ی گفتگو‌های تصویری یافت. سرانجام، تلویزیون ملی اجازه داد که دایر همراه با "فیل دوناهو" و "مرو گریفین" در گفتگوی شب شركت کند.
دایر، همچنان برای ساخت یک سری از نوار کنفرانس‌های خود و همچنین تدوین کتاب تازه‌اش تلاش می‌کرد. او بیشتر، داستانهایی را از زندگی خانوادگی خود بازگو نموده و در قالب این داستانها، کارآزمودگی کنونی خود را نتیجه گیری می‌کرد. "مرد خودساخته" کتابی بود که به بخشی از كشش‌های خود او اشاره داشت. دایر به خوانندگانش پیشنهاد می‌کند که واقع بین باشند، چون ندای باور به خود، همانند یک راهنمای مذهبی، انسان را کارآزموده می‌کند و همچنین به خوانندگان خود پیشنهاد می‌کند که پیرو عیسی مسیح باشند.
دایر در "مائوی"، "هاوایی" زندگی می‌کند. او تاکنون دوبار ازدواج کرده و هفت تا از هشت فرزند خود را از زن دومش یعنی "مارسلنه" (Marcelene) دارد. مسن ترین دخترش از همسر پیشین او، "تریسی" نام دارد و همگی در "فلوریدا" زندگی می‌کنند.
وین دایر می گوید:
"همیشه به ماجرای گاندی (ماهاتما گاندی)، زمانی که به درون قطاری که به "نیودهلی" (یکی از شهرهای آفریقای جنوبی) می ‌رفت، می اندیشم. تکه کاغذی به او داده شد که از او می‌پرسید: پیام‌تان چیست؟
او به کسانی که بیرون قطار بودند گفت :
"زندگی من، پیام من است. به پرستش معنوی‌ام، همچون کاری که با شیوه‌ای ویژه باید هر روز آن را تکرار کرد، نمی نگرم."
 
كتابهای وین دایر بر این پایه‌اند :
- رهنمودهای فنون کار (۱ ژانویه ۱۹۷۵)
- گستره‌ی اشتباهات شما (۱ آگوست ۱۹۷۶)
- سر رشته‌ی زندگی خود را در دست بگیرید (۱ آوریل ۱۹۷۶)
- اوج و محدودیت (۱۹۸۰)
- هدیه‌هایی از آیکیس (۱ فوریه ۱۹۸۳)
- به راستی چه چیزی برای فرزندتان می‌خواهید (۱ سپتامبر ۱۹۸۵)
- زندگی در آگاهی؛ کتاب و نوار صوتی/ لوح فشرده
- تعطیلات شاد (۱۹۸۶)
- داستان راستین؛ در همه‌ی روزهای زندگی‌تان معجزه باشید (۱ آگوست ۱۹۹۲)
- خردمندی روزها (۱ آکتبر ۱۹۹۳)
- چگونه شخصی نامحدود باشیم (نوامبر ۱۹۹۴)
- شما آن را می‌بینید، زمانی که به آن باور دارید؛ راهی برای ارتباط ویژه با درون (۱ آوریل ۱۹۹۵)
- رازهای درون شما؛ گفتگویی در مورد آزاد بودن شما (۱ آوریل ۱۹۹۵)
- یک پیمان، یک پیمان است (۱ آگوست ۱۹۹۶)
- سرنوشت آشکار شما؛ نُه روش معنوی برای به دست آوردن هر چیزی که می‌خواهید (۱ آوریل ۱۹۹۷)
- خردمندی سالها (۱ نوامبر ۱۹۹۸)
- برای هر دشواری، راهكاری معنوی وجود دارد (۱ سپتامبر ۲۰۰۱)
- ده راز دستیابی به كامیابی و آرامش درون (۱ می‌۲۰۰۲)
- مراقبه؛ روشی برای ارتباط آگاهانه با خداوند (۱ سپتامبر ۲۰۰۲)
- سمینار کرولاین مایس و وین دایر (۱ می‌۲۰۰۳)
- ماندن در مسیر (۳۰ سپتامبر ۲۰۰۴)
- نیروی گمان؛ با هم یاد بگیریم که جهان شما در درون شماست (۱ فوریه ۲۰۰۴)
- خود پاكدامن شما (۱۵ نوامبر ۲۰۰۵)
- ندای درون؛ فراخوان نهایی شما (۱ فوریه ۲۰۰۶)
- آغاز موازنه؛ نُه روش برای هماهنگی خوی‌ها و آرزوها (فوریه ۲۰۰۶)
- هر روز در آگاهی از كامیابی‌هایتان باشید (۱۵ آوریل ۲۰۰۶)
- اندیشه‌‌هایتان را وادار کنید که برای شما کار کنند (۱۵ فوریه ۲۰۰۷)
- دیدگاهتان را دگرگون كنید تا زندگی‌تان دگرگونی یابد (۳۱ ژولای ۲۰۰۷)
- زندگی در دانش تائو؛ همه چیز در مورد تائو ته جینگ و اثبات درون (۳۱ ژولای ۲۰۰۸)
- از بهانه‌ها خارج شو (ژانویه ۲۰۰۹)
 
وین دایر در بخشی از كتاب خود با نام "نیروی نامرئی" می نویسد:
"نیروی مثبت الهی، نیروی عشق و پذیرش است. از هیچ كس، كوچكترین چشم‌داشتی ندارم. درباره‌ی كسی پیشداوری نمی‌كنم و از دیگران می‌خواهم همان‌گونه آزاد باشند كه در باطن هستند."
دکتر وین دایر Wayne W. Dyer" "، یکی از نام آورترین نویسندگان و سخنوران در زمینه‌ی گسترش شخصیت است که بیش از سی کتاب از وی چاپ گردیده و در هزاران برنامه ی تلویزیونی و رادیویی شرکت کرده است.
دکتر دایر می گوید که در زندگی خود هر کاری را که می خواسته، کرده و پس از این هم خواهد کرد. وی بر همه‌ی ناتوانی‌های منش خویش چیره شده است، آنچنان که می‌تواند خستگی، سرماخوردگی و حتی دردهای خود را نیز با نیروی اراده از بین ببرد. وی بیان می دارد كه :
"بیشتر مردم از نیروی مغز خویش آگاهی ندارند. در حالی که مغز انسان می‌توانسته این همه کار در جهان انجام دهد، بی گمان می تواند همه‌ی ناتوانی‌های منش خویش را نیز از بین ببرد."
دایر تاكنون هزاران نفر از انسانهای شكست خورده را به بالاترین درجه‌ی آرامش، كامیابی و ثروت رسانده است. دگرگونی روحی او داستان شیرینی دارد كه در كتاب "باور كنید تا ببینید"، به بیان آن پرداخته است.
وی می گوید، سالها از ستم و بی مسؤولیتی پدرش به خانواده، سرشار از خشم و نفرت بوده است؛ تا اینكه یك روز از پشت میز اتاقش در دانشگاه بر آن می شود تا بدنبال پدر مست و لاابالی خود بگردد و به كین‌خواهی از او بپردازد. جستجوی یك مست دائم الخمر [ =میخواره ] در سراسر آمریكا كار بسیار سختی به نظر می رسد، ولی او از هر امكانی بهره می‌گیرد تا اینكه در می‌یابد پدرش چند هفته پیش در شهری دورافتاده بر اثر ناراحتی كبد ناشی از نوشیدن الكل درگذشته است. سرانجام، با هزاران پرس و جو، گور پدر را می‌یابد. در حالی كه سرشار از نفرت و كین‌خواهی بوده، بالای گور می ایستد. مدتی به گور نگاه می كند... پس از چند دقیقه كه به آن خاك می نگرد، ناگهان عاطفه‌ای پنهان از پشت سالها نفرت، زبانه كشیده و به گریه می‌افتد. او در آن سیل اشك، پدرش را با وجود همه‌ی زخمهای روحی‌اش می بخشد. او می گوید:
"پدرم را بخشیدم و با این بخشش شگفت آور و آنی، احساس كردم همه‌ی سدهای روحی كه شكوفایی احساس خوشبختی‌ام را از من گرفته بودند، در برابر نیروی عاطفی این بخشش نابود شدند، دود شدند و گویی در زندگی‌ام، بامداد از راه رسیده باشد. پس از آن، به نیروی بخشش پی بردم و فهمیدم انسانی كه می‌بخشد، خود، امكان پیشرفت بیشتر به سوی آرزوهایش را می‌یابد. می‌بخشی و خودت آزاد می‌شوی. این آزادی، بسیار نزدیك به ماست. اگر زرنگ باشیم و خوب ببینیم."
از آن زمان تا به امروز، وی كمر خدمت به مردم بسته و در بیشتر نوارها و كتابهای علمی و عرفانی، بسیاری از خوانندگانش را در سراسر دنیا شیفته‌ی خود كرده است. او همه‌ی كتابهای خود را در فضایی آكنده از عرفان شرقی، سروده‌های مولانا، گفته‌های حكیمانه‌ی قرآن و انجیل در زمینه‌ی دانش روانشناسی جدید می نویسد و شنیدن نوای استوار او آرامش بخش است. تاكنون دو كتاب از مجموعه ی كتابهای ایشان، مقام پرفروشترین كتاب سال آمریكا را یافته‌اند. برای نمونه، کتاب "گستره‌ی اشتباهات شما"، در سال ۱۹۷۶، در حدود سی میلیون نسخه فروش رفت كه جزو یکی از بالاترین فروش کتابها در تاریخ است. دایر در سال ۱۹۸۷، بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic